beylerbeyi su kaçağı tespitiBeylerbeyi su kaçağı tespiti yapan teknik servisimiz yılların getirdiği tecrübesiyle, uzun zamandan beri su kaçaklarınızın yerini kırmadan ve dökmeden, nokta atışı şeklinde tespit etmektedir. Bu tespit esnasında özel geliştirilmiş su kaçağı tespiti cihazları kullanılmaktadır. Üsküdar’ın tüm semtlerinde hizmet veren firmamızın Beylerbeyi servisinde de aynı gün içerisinde ekip çağırabilirsiniz. 

Komşularınız Şikayete Gelebilir

Su kaçakları her zaman kendi evinizin içinde olmaz. Bazen üst katlardan da evinize su akabilir. Bu gibi durumlarda öncelikle üst kattaki komşunuzla konuşmanız ve anlaşmanız gerekmektedir. Şunu da belirtmekte fayda var ki, tavandan gelen suların kaynağı üst komşunuz olmayabilir. Örneğin 2 veya daha fazla kat yukarıda yaşayan komşularınız da sorun olabilir. Bu su kaçağı sizin evinize de yansıyor olabilir. Bu duruma rastlanıldığı zaman öncelikle damlayan suyun engellenmesi açısından sorunlu dairenin vanasının kapatılması şarttır.

 

Daha sonra ki evrede su kaçağının yerinin tespiti yapılmalıdır. Burada da gelişmiş su kaçak tespiti yapan cihazlar devreye girer. Bu cihazlar son yıllarda üretilmeye başlamış sessizce, kaçakların yerini anında tespit eden mucizevi cihazlardır. Bu cihazlarda kendi aralarında ayrılırlar. Her durum için farklı ekipmanlar mevcuttur. Bunlar genel olarak sese dayalı dinleme cihazları ve tesisat borularını görüntüleyen kameralı cihazlardır. Bu özel cihazlar sayesinde evinizde su kaçağı tespiti yapılırken herhangi bir tahribat söz konusu olmaz. Fayanslarınızın kırılmasına gerek kalmadan su kaçağının olduğu yer anında tespit edilir. Kaçağın onarımı yapılacaksa, sadece ilgili bölgede onarım çalışmaları devam eder. 

Kombiniz Kaynaklı Problem de Olabilir

Su kaçakları karşımıza her zaman su sızıntısı olarak çıkmaz. Bazı kaçaklar gizli olur. Yani gözle görülür bir su olmaz. Gizli kaçağın anlaşılabilmesi için kombi su seviyesi kontrol edilmeli, vanalarda çeşitli gözlemler yapılmalıdır. Zemininizin nemli olması parke kullanıyorsanız bunların kabarması da gizli su kaçağı olabileceğinin göstergesidir. 

 

Biz su tesisatı konusunun profesyonelleriyiz. Gerek personellerimizin bilgi ve becerileri, gerekse donanım konusunda yeterliliğe sahibiz. Bu yüzden Beylerbeyi su kaçağı tespiti için çevredeki tüm bölgelere hizmet vermekteyiz.